perex_e = "Na našem závodním pracovišti se nám již nevejdou do vysílací místnosti všechny koncové stupně. Nyní jimi vyhříváme kuchyň. A ke kontrole výstupních výkonů a PSV antén používáme externí zobrazovací panel, který je umístěn nad monitorem operátora. Před měřící přístrije je zařazen stejnosměrný zesilovač se špičkovým detektorem pro indikaci PEP popisovaný v následujícím článku.
tags = ["Technické články", "Konstrukce", "Konstrukce pro začátečníky", "Rozbité články"]
published = "2011-05-26T20:16:16.000Z"
author = "Michal, OK1WMR"
image = "02.jpg"
perex_e = "Zase jedno ověřené a oblíbené zapojení mezi naší mládeží. Světelného hada už na našich stránkách jednou máme. Tento had má sice jen 4 LED, ale je na výrobu jednodušší. Plošný spoj nemá tak husté spoje a jeho výroba bude snažší. Více uvnitř článku."
perex_e = "Při práci s programovatelnými obvody je potřeba taky mikroprocesory naprogramovat. To můžete udělat jako my třeba programátorem z LPT portu. Ale možná se dostanete do problému (jako my), že váš počítač nemá LPT port... nezbude než programátor zajistit jinak. Buď si programátor do USB můžete koupit nebo pokud rádi bastlíte je právě pro vás tento článek.
Další možný způsob rychlého pájení SMD součástek, který je vhodný pro amatérské bastlíře. Metoda pájení přetavením je jedna z nejpoužívanějších v průmyslovém pájení SMD součástek, jelikož vyniká hlavně svojí jednoduchostí a rychlostí.
Na vyleptanou a pokovenou desku plošných spojů se na pájecí plošky nanese tavidlo s pájecí pastou, následně se osadí součástky a celý plošný spoj vjede do přetavovací pece.